Scar Forte + Anti-Stretch Complex

INSTRUKCJA STOSOWANIA:

Preparat można nanosić jako samodzielny produkt bezpośrednio na skórę lub na plaster mikroporowaty.

Bez użycia plastra – zaleca się, aby niezwłocznie po zdjęciu szwów rozpocząć delikatne wmasowywanie produktu Scar Forte w bliznę i otaczający ją obszar 2-4 razy dziennie; częściej w przypadku dzieci. Codzienne stosowanie należy kontynuować, dopóki blizna nie spłaszczy się i nie zblednie.

Z użyciem plastra mikroporowatego: W celu odniesienia maksimum korzyści ze stosowania programu pielęgnacji blizn, zwłaszcza w przypadku osób, u których w przeszłości dochodziło do tworzenia dużych, nieestetycznych blizn, a także w przypadkach blizn nad kośćmi, w obrębie klatki piersiowej, stawów, piersi lub blizn po lipektomii itp., (tj. w miejscach szczególnie trudnych, charakteryzujących się dużą intensywnością tarcia lub ruchu), bliznę należy, o ile to możliwe, po usunięciu szwów zakleić mikroporowatym plastrem papierowym i nanosić preparat Scar Forte ponad 4 razy na dobę.

(W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na plaster należy stosować samo serum).

Plaster należy przyklejać na oczyszczoną bliznę; okalająca skóra musi być odtłuszczona. Rozmiar plastra powinien przekraczać rozmiar blizny o co najmniej 0.5 cm z każdej strony. Następnie na środek powierzchni plastra należy nanieść niewielką ilość preparatu Scar Forte tak, aby nie przekraczać krawędzi i końców plastra. Serum nasączy plaster, a następnie zostanie uwolnione na powierzchnię blizny. Plaster należy pozostawić na powierzchni blizny dopóki samoczynnie się nie odklei (w idealnych warunkach 4-5 dni).

Nie należy moczyć plastra. Kiedy plaster zacznie wykazywać oznaki odklejania się, należy go delikatnie zdjąć.

Nie zaleca się zmieniać plastra codziennie, ponieważ powoduje to zbyt duże podrażnienia. W idealnych warunkach plaster należy zdejmować wieczorem, co pozwoli na naniesienie preparatu Scar Forte bezpośrednio na bliznę na noc, a następnie oczyszczenie blizny i ponowne założenie plastra następnego dnia rano (o ile lekarz nie zaleci inaczej, jeżeli rana podlega naprężeniom i we wstępnym okresie wymaga ciągłego zaklejenia plastrem).

Procedurę zakładania plastra i nanoszenia preparatu Scar Forte należy kontynuować do zblednięcia i spłaszczenia się blizny, co znamionuje jej dojrzewanie.

Czas leczenia może być różny u różnych osób. Zależy on również od umiejscowienia rany. Należy pamiętać, iż proces gojenia przebiega znacznie wolniej u osób palących.

STARE BLIZNY: Jeśli blizna jest płaska lub rozciągnięta i blada (lub spłaszczona i ciemniejsza w przypadku osób ciemnoskórych), jest to oznaką jej dojrzałości. W takich przypadkach, by osiągnąć poprawę wyglądu – najlepszą opcją jest wycięcie blizny i zajęcie się nowo powstałą blizną. Kwestie tego rodzaju należy zawsze omawiać z lekarzem.

Jeśli blizna jest różowa, fioletowa, wypukła, swędzące i bolesna, jest to oznaką blizny niedojrzałej, blizny przerostowej lub bliznowca; w takich przypadkach możliwa jest poprawa wyglądu blizny niezależnie od jej wieku. W przypadku bardzo wypukłych blizn i bliznowców w miejscach, w których możliwe jest założenie plastra należy postępować zgodnie z procedurą opisaną w przypadku nowych blizn, nanosząc preparat na powierzchnię plastra 4 razy na dobę. Jeśli założenie plastra nie jest możliwe, preparat Scar Forte należy wmasowywać z dociskiem w obszar blizny 4 razy na dobę. Wmasowywanie należy kontynuować, dopóki blizna nie zblednie i nie ulegnie spłaszczeniu.

W przypadku starych zmian zachowujących wypukłość i różowy kolor dodatkową korzyść może przynieść zastosowanie zabiegów peelingujących RegimA (w tym celu należy poddać blizny ocenie profesjonalisty ds. pielęgnacji skóry preparatami RegimA).

POPARZENIA: Poparzenia muszą być zbadane i poddane leczeniu przez lekarza. Kiedy nie występuje już ryzyko zakażenia, można rozpocząć stosowanie preparatu Scar Forte, nanosząc go 4 razy dziennie w celu przyspieszenia gojenia oraz zapobiegania twardnieniu i przebarwianiu się skóry.

ROZSTĘPY: Jeśli rozstępy nadal mają kolor różowy lub fioletowy, kompleks Scar Forte może pomóc w regeneracji uszkodzonej tkanki oraz zapobiegać powstawaniu nowych rozstępów.

Rozstępów nie da się wyeliminować całkowicie. W praktyce klinicznej obserwowano jednak możliwość znacznej poprawy ich wyglądu. Prawidłowa wczesna pielęgnacja zmniejsza skalę rozstępów i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach, zależnie od wieku i czynników związanych z jędrnością.

Sposób aplikacji: W celu regeneracji lub zapobiegania: Rano i wieczorem wmasowywać w obszary podatne na powstawanie rozstępów, np. brzuch, piersi, pośladki, uda. Kontynuować stosowanie w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią (przed każdym karmieniem należy przemyć brodawki sutkowe). Preparat należy również nanosić rano i wieczorem w przypadku stosowania diety.

Zaleca się stosować z innymi preparatami marki RegimA.

Nie łączyć z innymi preparatami do terapii blizn.

Zapoznałem się i akceptuję postanowienia Polityki prywatności

Zamów